Aicina kļūt par viesģimeni

Gada nogalē, no 28. decembra līdz 1. janvārim, tūkstošiem jauniešu no visas Eiropas un citiem kontinentiem pulcēsies Rīgā "Uzticības svētceļojumā". Laikā, kad daudzus māc bailes un nedrošība, šie jaunieši vēlas rast savstarpēju saprašanos starp kultūrām, tautām un dažādu ticību ļaudīm.

 Taize

 

Ne tikai Rīgas, bet arī tuvākās apkārtnes iedzīvotāji ir aicināti atvērt savas sirdis un savu namu durvis, lai savās ģimenēs uzņemtu svētceļniekus. Saulkrasti ir tālākais punkts uz ziemeļiem, kur jebkad būs notikuši Tezē "Uzticības svētceļojuma" pasākumi.

 

Mīļie saulkrastnieki! Paspersim šo vienu solīti pretim jaunai pieredzei un pārvarēsim bailes no tā, ko mēs nezinām un nepazīstam! Viss, kas ir vajadzīgs, ir 2 kvadrātmetri grīdas un jūsu sirds siltums - jaunieši (vecumā no 17 līdz 35 gadiem) līdzi ņems guļammaisu un paklājiņu, un būs sagatavoti gulēt uz grīdas. Silta uzņemšana ir svarīgāka par materiālo komfortu. No rīta ir nepieciešamas tikai vienkāršas brokastis. Visas dienas garumā svētceļnieki būs pilsētā, piedaloties Eiropas tikšanās programmā. Pēc vakara lūgšanas viņi atgriezīsies pie jums ap pl. 22.00. Vairāki Saulkrastu iedzīvotāji jau ir atsaukušies aicinājumam, bet pagaidām paredzamais dalībnieku skaits ir lielāks par izmitināšanas iespējām un mēs ceram uz ikviena atsaucību.

Visi ir aicināti arī piedalīties un apmeklēt Eiropas tikšanās pasākumus Ķīpsalas hallē un arēnā Rīga bez vecuma ierobežojuma un reģistrācijas.

 

Detalizētāku informāciju par pasākuma norisi un praktisku informāciju viesģimenēm var atrast mājaslapā www.taizeriga.lv  . Pieteikties par viesģimeni varat arī pie pasākuma koordinatora no Saulkrastu Pēterupes draudzes Ivara Dzērves 29474463.

 

Uzticības svētceļojums aizsākās tālu prom no pasaules lielajām pilsētām – nelielā Burgundijas ciematā Tezē ( Taizé), Francijā. Šeit Tezē kopienas dibinātājs brālis Rožē ieradās uz dzīvi 2. Pasaules kara sākumā. Ap viņu sāka veidoties ekumēniska kopiena. Šodien tajā ir aptuveni 100 Tezē brāļu , kuru vidū ir katoļi un dažādu protestantu baznīcu pārstāvji no vairāk nekā 25 valstīm. Ik gadu no februāra līdz novembrim šo ciematu pārveido tūkstošiem jauniešu klātbūtne. Ik nedēļu telšu pilsētiņa ap kopienu veidojas no jauna, jo jaunieši ierodas uz dažām dienām lai satiktos un kopīgi pavadītu laiku lūgšanās, pārdomās, grupu nodarbībās, lekcijās un dalītos pieredzē par savu garīgo ceļu.

 

Lai sekmētu uzticēšanos un izlīgumu, Tezē kopiena pirms nepilniem 40 gadiem uzsāka "Uzticēšanās svētceļojumu virs Zemes". Eiropas jauniešu tikšanās, kas norisinās laika posmā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir būtiska šī svētceļojuma daļa, jo pulcē kopā jauniešus no visas Eiropas un arī citiem kontinentiem. Parīze, Brisele, Ženēva, Roma, Prāga – tikai dažas no vietām, kur šis tikšanās jau noritējušas. 2015. gada tikšanās laikā Valensijā tika nolasīts Latvijas luterāņu, katoļu, pareizticīgo un baptistu baznīcu kopīgs ielūgums 2016. gada tikšanos organizēt Rīgā.

Piektdiena, 09 decembris 2016 09:46